Albert Genau Isıcam'lı Cambalkon - Tiara Twinmax

Isıcam'lı Cambalkon Tiara Twinmax, hem fonksiyon hem de görsellik açısından bilindik cambalkonlardan ayrılır ve balkonunuzu evin kullanışlı bir odası haline getirir.
Albert Genau, cam balkon sistemlerinde ulaşılan en üst seviye yalıtımı tüketicilere sunmaktadır. Cambalkonda yalıtımının artırılması adına ilk defa, mıknatıslı conta, özel uzunlukta kıl fırça ve EPDM conta kombinasyonunun birlikte kullanılmasının yanında, cambalkon sistemlerinde geçmişten günümüze karşılaşılan tüm mekanik sorunlara çözüm olarak üretilen sistem, rahat ve konforlu bir şekilde çok uzun yıllar servis gerektirmeden çalışabilmesi için geliştirilmiştir.
Özelliklerin videolarına ve fotoğraflarına ( pencere_dunyasi_ ) instagram adresinden
https://www.instagram.com/p/B_o93GRH3EW/
ulaşabilirsiniz.
DÖRT MEVSİM BALKON KEYFİ!
Tekcamlı sistemlere göre 5 kata varan yalıtım vaat eden Albert Genau Isıcam'lı Cambalkon Sistemi sadece soğuk havaya karşı yalıtım değil, uygun cam tercihi ile yazları da serin balkon imkanı sunmaktadır. Genellikle 2 ayla sınırlı kalan balkon keyfi, hangi iklim şartlarında olursa olsun Isıcam'lı Cambalkon ile dört mevsim yaşanabilir hale geliyor.
 
 
 

 
5 KAT YALITIM
Tiara Twinmax sisteminde, kullanılan ısıcamların özelliğine bağlı olarak, tek cam göre 5,1* kata kadar daha fazla yalıtım sağlanabilmektedir. Cambalkonda ulaşılmış en yüksek yalıtım ile balkonunuz kışları daha sıcak, yazları daha serin.
*Bu değer; 8 mm tek cam ile (4+16+4) 24 mm argon gazlı Sinerji ısıcam arasındaki ısı geçirgenlik katsayılarını (U değeri) oranıdır. İç ortam ile dış ortamın yalıtımında, sadece cam yüzeyleri dikkate alınmıştır. Kaynak: Trakya Cam - Mimari Camlar Kataloğu
 
 
 
İSPANYOLET KİLİT
Albert Genau'nun cambalkon sektörüne sunduğu yeniliklerden biri de İspanyolet Kilit'tir. Kolay kullanımlı şık tasarımı ile klasik zincirli kilitlere göre daha kullanışlıdır. Opsiyonel olarak sunulan Gömme Kollu İspanyolet Kilit ile daha fazla güvenlik sağlanır.
 
 
 
 
 
 
 
PASLANMAZ TEKER - 30 YIL GARANTİLİ
Dış iklime açık mekanlar olan balkonlarda, tüm sistem elemanları dış iklime dayanıklı olmak zorundadır. Cambalkon sistemlerinde, taşıyıcı rulman ve aksam parçaları, muhakkak "paslanmaz” malzeme ile üretilmelidir. Albert Genau cam balkon tekerleri paslanmaya karşı 30 Yıl garantilidir.
 
 
 
 
 
YAY BALKONLARA TAM UYUM
Tiara Twinmax, bulunduğu balkonun şekillenir. Açılı balkonlar için özel tasarlanmış dikey profilleriyle, farklı şekildeki balkonlarınıza gönül rahatlığıyla uygulanabilir. Isıcam'lı kanatlar kolayca kayar ve direk olmadan tamamen açık hale getirilebilir.
 
 

 
 
 
JALUZİ PERDE
İsteğe bağlı olarak, ısıcam arası jaluzi perde uygulaması da yapılabilmektedir. Böylece estetik biçimde ve ekstra perde vb. durumlara gerek kalmadan, güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.
 
 
 
 
 

 
RÜZGAR KİLİDİ
Geniş cambalkonlarda çok sayıda kanadı bir arada tutan ve üst katlarda rüzgar alan balkonların kurtarıcısı "rüzgar kilidi", paslanmaz parçaları ve kusursuz çalışan mekanizmasıyla sunduğumuz bir Albert Genau opsiyonudur.
 
 
 
 
 


Düşmez Sarkmaz Camlar
Albert Genau mühendislerinin Isıcam'lı Cambalkon Sistemi için geliştirdiği özel bir kilitleme mekanizması kullanılmaktadır. "ABL–Auto Brake Lock” isimli bu sistemle kayar cam paneller park alanına geldiklerinde, otomatik olarak kilitlenir ve yerinden oynamadan kanadın açılması sağlanır. Böylece kanat açılırken düşme ve sarkma riski ortadan kalkar.

Mıknatıslı İzolasyon
Toplam 28 mm (4+20+4 veya 6+16+6) kalınlığında ısıcam kullanılan sistemde, yalıtımı üst seviyeye çıkarmak için, cam panellerin birleşiminde izolasyon fırçası, epdm conta ve mıknatıslı conta yatakları bulunan özel dikey birleşim profili tasarlanmıştır. İstenen izolasyon seviyesine göre bunlardan herhangi biri, ikisi veya üçü birlikte kullanılabilmektedir.

Direkleri Kaldırdık
Isıcam'lı kayar katlanır kanatlar, 90 derece köşelerden rahat bir şekilde dönebilmektedir. Böylece, L ve U şeklindeki balkonlarda sorunsuz kullanılabilmekte ve aynı zamanda hiçbir sabit köşe birleşim profili kullanılmasına gerek kalmadan balkon tamamen açık hale getirilebilmektedir.

Gizli Su Tahliyesi
Sistemde, taşıyıcı kasa profili üzerindeki gizli kondens kanalı ile hem kozmetik hem de verimli bir su tahliyesi gerçekleştirilmektedir. Yağmur suyunun profil içine girmeden dışa yönlendirilmesi, kanat profilleri üzerinde yer alan yönlendirme kanatçıklarıyla sağlanmaktadır.

Maksimum Panoramik Görüntü
Sistem, panoramik görüntüyü engellemeyen 80 cm genişliğe kadar kanat yapısına izin vermektedir. Bu geniş kanatlar, gelişmiş aksam sayesinde düşmeden rahatça açılıp kapanabilmektedir.

Rüzgar Yalıtımı
Yan dikmelerde, Isıcam'lı cambalkonun rüzgar yalıtımının sağlaması için her hareket açısında işlevini sürdüren epdm conta sistemi bulunmaktadır. Dikey birleşimlerde erkek-dişi profil yapısının yanı sıra kapandığında 2 odacıklı bir yapıya sahip olması ile yalıtım en üst seviyede sağlanmaktadır.

E-Katalogları görüntlemek için tıklayınız...

CAM BALKON - KATLANIR CAM SİSTEMLERİ