Silikon Cephe

Cephe Giydirme Sistemlerinde bir seçenekte Silikon Cephe uygulamasıdır. Kapaklı Cephe Sistemleri bildiğiniz gibi Yarı Kapaklı Cephe Uygulamaları ve Kapaklı Cephe Uygulamaları olarak farklı şekillerde yapılabilmektedir. Silikon Cephe Sistemleri de aynı şekilde yoğun olarak tercih edilen cephe giydirme sistemleri arasında yer almaktadır.
 
Silikon giydirme cephe uygulamalarında, çerçeveler içeride kalarak görünmeyecek şekilde camlara silikon ile sabitlenmektedir. Silikon cepheye dışarıdan bakıldığında sadece cam kaplama görülür ve derz aralıklarında EPDM fitiller uygulanarak derinlik kazandırılır. Bu sayede binanız silikon cephe ile daha şık ve modern görünür. Silikon cephe de gizli kanat yapılması istendiğinde sabit ve kanat profilleri aynı olduğu için bina içi ve dış görünüşünde bütünlük sağlanmış olur.
 
Taşıyıcı sistemi 2 mm ve 1.4 mm et kalınlığı olan mulyon ve transom profillerine sahip sistemimiz 35 mm.’ den 195 mm.’ ye kadar geniş ürün çeşitliliğiyle üretilmektedir. Optimum statik değerler sağlanabilmektedir. Profiller dizaynı sayesinde bütün taşıyıcılar hem düşey hem de yatay olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca yatay taşıyıcı profilinde kertme yapılmadığından uygulayıcı için avantaj sağlamaktadır. Tüm bağlantı profilleri ve diğer tüm profiller ortak kullanılmakta olup uygulayıcı için büyük bir stok avantajı sağlamaktadır.
Giydirme Cephe